Zmeniť tak čas a miesto...

Autor: Dominika Jankóšiková | 20.3.2013 o 21:18 | (upravené 20.3.2013 o 23:26) Karma článku: 6,17 | Prečítané:  310x

Niekedy mi nie je tento svet po chuti. Niekedy, teda aby som bola úprimná je to dosť často. Ponáhľame sa. Povie mi však niekto, že kam?

Žijeme v nenormálne uponáhľanom svete. Žijeme rýchlo, pretože nás do toho núti spoločnosť. Žijeme rýchlo, pretože to tak robia všetci. Žijeme rýchlo, pretože v dnešnej dobe je to tak správne. A mne sa to nepáči. Občas potrebujem vypnúť. Vypnúť a len tak zastať a pozerať sa na bezhlavo sa rútiace masy ľudí za niečím, častokrát za ničím.

Nebaví ma tá pretvárka. Nebavia ma ľudia, ktorí sa hrajú na niečo, čo nie sú alebo ľudia, ktorí sa svojvoľne nadhodnocujú. Nebaví ma to, ako zo všetkých strán počúvame o znečisťovaní ovzdušia, a nič s tým nerobíme. Nebaví ma ako krachujú svetové banky. Ako štáty nemajú peniaze pre svojich občanov. Nebaví ma veľa vecí...

Nikdy som nebola z tých, ktorí žijú pre minulosť, ale kebyže mám možnosť, tak by som si vybrala povojnovú Ameriku. Och, áno. Pustím si Sinatrov New York, New York...

Kamarátka mi raz povedala: " A vieš, že si ťa tam viem predstaviť? Mala by si také pekné šaty, perlový náhrdelník a tú strašne dlhú cigaretu." To je ono. A to by som vážne chcela. Chcela by som stretávať a byť jednou z tých dokonale upravených žien, ktoré nie sú vulgárne. Dokonalý make-up, krásne šaty, ktoré zvýrazňujú krásu ženy. Voziť sa na Cadillacu, v takom ako mal Al Capone. Ale prevažne sa prechádzať po bulvároch a stretávať na ulici známych. Stretávať mužov oblečených v sakách, s klobúkmi na hlavách.

Povojnová Amerika je miesto, kde sa ľudia tak neponáhľali.Miesto kde sa ľudia stretávali a nekomunikovali tak veľmi cez telefóny, nepoznali sociálne siete. Miesto, kde si ľudia kúpia obrovské noviny a čítajú ich pri káve alebo v kresle popri tom ako fajčia. Miesto, kde ženy neboli vulgárne. Miesto, kde vznikol jeden z mojich obľúbených hudobných žánrov - jazz. A miesto, ktoré možno považovať za mekku organizovaného zločinu. Čo je tiež jeden z dôvodov, preto by som chcela žiť v tejto dobe.

Som fascinovaná organizovaným zločinom tej doby. V dielach s "gangsterskou" tématikou môžme vidieť ako sa masy ľudí spoliehalú na krstných otcov z veľkých a bohatých gangov. Museli sa spoliehať. Lebo tak ako teraz ani vtedy nebolo všetko ideálne. A možno preto sa títo ľudia  čoraz viac odkláňalú od štátnej moci a utiekajú sa skôr k autoritám mimo legálneho systému.

Viem, že si to idealizujem, ale byť tak dcérou mafiánskeho bossa s dokonalým mužom a krásnymi deťmi by určite nebolo na zahodenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?