Mamonárstvo

Autor: Dominika Jankóšiková | 19.3.2013 o 3:00 | (upravené 19.3.2013 o 4:33) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  955x

Poznáte to. Všetci, bez výnimky. Túžba po peniazoch. Niekedy až honba za peniazmi nás obklopuje dennodenne. Či už počuješ suseda ako do telefónu nadáva, keď mu to vo firme nešlape ako by malo, či starého otca kšeftujúceho s chlapom z vedľajšej dediny o pár zajacov.Ja osobne zbožňujem, keď mi oco povie : "Dominika, ty si len nájdi bohatého muža."

Je hlúpe až naivné rozprávať tu o tom, že najlepšie veci sú zadarmo. Pretože všetci dobre vieme, že nie sú! Psudomoralista by povedal, že však úsmev nestojí nič. Ale povedzte si, čo vám v poslednej dobe vyčarilo úsmev. Úsmev, ktorý vám na perách zostal dlhšie ako len pár sekúnd? Nová kabelka, mobil, dvacka od babky?

Dobre, je pekné, že máte rodinu a priateľov, ktorí vám ten úsmev vyčarujú. Ale zamyslite sa, neboli by s vami, kebyže nemáte ani fuka!

To isté sa dá povedať aj o počasí. Máš peniaze, máš počasie aké chceš. (Alebo ak máš doma bohovskú zásobu jodidu strieborného, na ktorý musíš mať tiež keš, takže zase sme pri peniazoch, ktoré z teba spravia aj vládcu nad počasím.)

Všetko je to o peniazoch. Politika i vzťahy. Ak to nie je o peniazoch, tak v tom prípade je to o sexe. (Lásku zámerne nespomínam, lebo tá sa mi vyhýba a nebudem písať o niečom, čo nepoznám.) A potom, že prečo narastá fenomén "zlatokopka".

Však si kliknite na stránku ako aktuality, či topky a v sekcii "domáce celebrity" nenájdete nič iné len úsmešných(noačo, že samozvaných) podnikateľov, ktorí sa do povedomia ľudu dostali vďaka bujarým oslavám bez nejakého podstatného kúsku oblečenia alebo vďaka podvodom, ktoré sú verejným tajomstvom v tomto našom krásnom štáte.A aj tak, ako inak by sme mali žiť v státe, v ktorom sa do dnešného dňa nič nepohlo v Kauze Gorila?!

A viete čo si pustite? I need a dollar od Aloe Blacca, to sa tak hodí k tomuto. (Je to geniálne aj v origináli, ale aj tá štúdiová verzia má dačo do seba.) :-)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?