Záclony sú super alebo aj nie

Autor: Dominika Jankóšiková | 29.3.2013 o 16:50 | (upravené 31.3.2013 o 13:36) Karma článku: 7,61 | Prečítané:  1494x

Presne hodinu a 58 minút. Jednu hodinu a 58 minút v kuse som musela držať záclonu. Držala som ju ako hluchý dvere, pretože ju bolo treba pekne nariasiť.

"Marika, veď tá záclona sa musí nariasiť úplne inak!"skríkla zhroznená mamina kamarátka, len čo napochodovali do našej kuchyne. Musím uznať, že záclona je akože pekná, ale tým to u mňa hasne. Nie len u mňa, u všetkých rodinných príslušníkov. Len mama je z nej celá nadšená.

Po tom, čo ju dali dole, čo trvalo asi tak pol hodinu, ju doniesli do obývačky. Do obývačky, v ktorej som sa pohodlne vyvaľovala, pretože mamina kamarátka nezabudla doniesť svoju vnučku, ktorá okupuje našu detskú izbu s mojou segrou. V takýchto prípadoch som rada, že ju mám, lebo inak by to decko ostalo na krku mne.

Kto povedal, že najnebezpečnejšia je ženská so sekáčikom v ruke, zjavne ešte nevidel ženu s metrom v ruke. Meter v rukách mojej mamy nikdy neznačí nič dobré. Doniesli tú záclonu, merali a premeriavali, čo trvalo ďalších 15 minút, pretože je rozdiel či to odmeriaš od tých, šnúrok, či motúzov, či čo za laná sú to tam. S víťazoslávnym úsmevíkom si vravia :" Meter deväťdesiat!" Po celý ten čas som asi 100 krát počula o tom, aká je tá riasenka tvrdá a ako to niekto vôbec mohol dať na takú jemnučkú záclonu.

Samozrejme, že všetko toto stále prebiehalo v obývačke, v ktorej som si ja ešte stále v pohodke a v kľude pozerala telku. Potom to prišlo. "Dominika, nože poď sem, pomôžeš nám." No čo som mala povedať? Tak som sa zodvihla a snažila som sa tváriť veľmi ochotne. Držím, držím, držím. Ešte stále sa bavia o tom, že aký typ nariasenia by bol vhodný. Zase počúvam o tom, aká je tá riasenka nekrešťansky tvrdá. Tak sa jej dotknem, že o čom točia. Mamina kamarátka ma zabila pohľadom ,a tak som hneď vrátila ruku do pôvodnej polohy. Keď sa po 15 minútach konečne rozhodli a začali používať šifry ako " po piatich a potom tam necháme fugu" a musia to byť pravielné faldy po troch a "naparíme to, aby to dobre stálo" sa mi začalo zahmlievať pred očami.

Zrazu ma vytrhli z tranzu, tým že začali ťahať tú záclonu a mne sa tie motúze začali zarývať do prstov. Pomedzi to nezabudli kvetnato opísať túto skvelú záclonu. Jemnučká látka, krásna potlač (zelené vlčie maky a nejaké haluze okolo toho), celkovo to pôsobí strašne upokojujúco. Až na tú riasenku. Áno, zase, tvrdá riasenka! "Ja by som nasrala do rúk tej žene, čo to robila! Proste takto to posrať. Ja na tej svojej veľkej záclone v obývačke nemám takúto tvrdú, chápeš." No nie nechápem, a je mi to úplne jedno. Mňa nezaujímajp ani naše záclony, nie to ešte cudzie a už vôbec mi žily netrhajú riasenky.

Jééj super už to je! Pýtajú sa ma, či to takto môže byť. Samozrejme ochotne pritakávam, je to skvelé grandiózne a tiež sa snažím čo najkvetnatejšie počastovať ich hodinový výtvor. Bohužiaľ márne. Nadávam, len v duchu ale vidím, že aj mama je už unavená. Zrazu zmizne a už ju vidíme ako sa vracia s fľaškou Tokaji a dvoma pohármi. Tak si ženy vychlascnú a ja zatiaľ držím, držím, stále držím. Až na moje zakašľanie sa zbadajú a vrátia sa do roboty.

Zvyšných 43 minút sa rozhodli pre "pravidelné husté nariasenie". Nechcem byť hnusná, ale toto "pravdidelné husté nariasenie" sa absolutne, ale totálne ničím nelíši od toho, čo tam bolo ešte predtým ako sa tá ženská k nám dovalila. Najhoršie na to bolo, že som nemohla ani len slovkom naznačiť, že je to úplne identické, lebo tie ich spokojné výrazy. Achh. Milé, ale vďaka tejto skúsenosti, som si povedala, že nebudem mať vo svojej domácnosti záclony.Nikdy.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?