Prečo to tu milovať

Autor: Dominika Jankóšiková | 19.4.2013 o 20:26 | Karma článku: 7,29 | Prečítané:  659x

Ráno sa zobudíš, lebo ti slnko svieti do očí a keďže už nezaspíš a i tak o 20 minút ti bude zvoniť budík spravíš si kávu. Kávičku s mliekom, ale bez cukru, no s extra penou. Sadáš si s hrnčekom na kuchynskú linku, čo zbožňuješ už od malička, avšak mohol si to robiť len vtedy, keď to mama nevidela.  Usmievaš sa, lebo do toho všetkého ti hrá Stevie Wonder a jeho Part Time Lover, skladba staršia od teba no fú skoro o 10 rokov. Usmievaš sa, lebo text vystihuje, to čo práve zažívaš a otváraš okno. Dýchaš čerstvý vzduch a tešíš sa, lebo ti nie je zima a to si ešte v pyžame.

Zapneš si ešte kopu iných pesničiek, všetko také "staršie", pretože momentálne produkty hudobného priemyslu sa ti nejak nepáčia.  Tešíš sa, pretože hrá to, čo máš rád. Uvažuješ nad geniálnosťou tvojich obľúbených interpretov a usmievaš sa, lebo je ti fajn. Pozrieš na hodinky a zistíš, že je najvyšší čas obliecť sa. Hádžeš posledné veci do tašky a vyrazíš z bytu. Uvedomuješ si, že je dnes fakt teplo a pekne. Po ceste vidíš známych psíčkarov a susedov pes ťa zase klasicky olíže, za čo ho pekne pohladkáš a ďalej pokračuješ s ľahkosťou do školy. S ľahkosťou pretože je piatok a máš len 5 hodín. Dnes nemáš dokonca ani prírodovedné predmety, samozrejme, že dnes nemáš ani nijaký test. No sveta žiť.

Ako si tak vykračuješ tak od samej radosti predbiehaš všetkých naokolo. Vyťahuješ ISIC a "pípneš sa" ako diktuje školský poriadok. Tento tvoj počin sa dozorujúcemu profesorovi páči a usmeje sa, usmejš sa tiež. Aj teta vrátnička sa usmieva, tiež sa usmeješ.

Všetky hodiny ti dnes prebehli zázračne rýchlo. Klasicky sa zasmeješ a hovoríš si, že toto sú presne tie momenty, kvôli ktorým sa opatí pretrpieť ešte ten jeden rok.

A tak si s úsmevom vykračuješ zo školy a tešíš sa z toho, že je pekne, že si sa aj celkom dobre vyspal, takže máš stále energiu, že si nedostal opravenú písomku z matematiky, že si sa nepohádal s nikým takým , aby ťa to mrzelo, že vieš, že doma bude dobrý obed, že po týždni uvidíš segru a rodičov a morské prasátko, že vieš, že máš super kamošov, s ktorými nikdy po ceste domov nie je nuda, že vieš, že  ťa má stále niekto rád.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?